Potní chýše 16. září: Proměna a odevzdání  

Na prahu proměny 

V čase, kdy se letní vůně vzduchu mění v podzimní, v době, kdy končí léto a přichází hojnost podzimních sklizní, vás zveme na zářiovou potní chýši
Do prostoru tepla, temnoty a zastavení.
Do místa, kde můžete dotknout bezpečně svých hranic, teplu odevzdat to, co už nepotřebujete, a nebo se jen prohřát pro další dny. Jak tělesně, tak duševně.
Prošli jsme před létem zkušeností s potní chýší u kanadských indiánů a tak i dozvuky této proměny nabízíme ke společnému sdílení. 
Doufáme, že naši kanadští přátelé s námi tentokrát budou nejenom v myšlenkách.

Potní chýše je rituál převzatý od původních obyvatel severní Ameriky. Dokáže být velice silným obřadem čištění na všech úrovních. Pročišťuje tělo, mysl, srdce, duši i ducha. Pomáhá nám se zvědoměním našeho aktuálního stavu i orientací na to, co si do i od života přejeme. Pokud s námi na potní chýši pojedete poprvé, přečtěte si, jak potní chýše probíhá.

Kdy?

V sobotu 16. září od 9:30 hodin. Potní chýše je rituál a neřídí se pevným časovým harmonogramem. Konec očekáváme v pozdních večerních či nočních hodinách.

Kde?

V areálu Lesní školky v Mokrovratech. Místo na mapě je označeno zde. Máme k dispozici zázemí v podobě Jurty (kde se dá ve spacáku přenocovat za 250 Kč).
V lesní školce se ve všední den zdržují děti. Proto jsme k prostoru obzvláště ohledupní a dáváme pozor na čistotu. Ze stejného důvodu není vhodné brát s sebou zvířata, a pokud je s sebou vzít musíte, je lepší je ohlídat a opravdu po nich uklízet…

Co s sebou?

Oblečení do potní chýše: pro muže šortky, bermudy, trenky, případně tričko, pro ženy dlouhé šaty nebo sukně a tričko (zakrytá od ramen pod kolena). Vše z přírodních materiálů, např. bavlna. Hodí se také dva ručníky, jeden do potní chýše a druhý na osušení.
Dále pracovní oblečení, ve kterém můžete pomoci s přípravou dřeva, k ruce může přijít i čelovka, zavírací nůž, miska a hrníček. Pokud budete přespávat karimatka a spacák.
Také pití a lehké jídlo na oběd či svačinu (před obřadem je dobré jíst jen lehce). Po rituálu pak probíhá společná hostina z dobrot, které přivezeme. Vítány jsou ovoce, ořechy nebo něco, co sami připravíme.

Co je ještě dobré vědět?

Pokud trpíte nějakými zdravotními či psychickými problémy, konzultujte s námi prosím svou účast předem.
Před obřadem je dobré po 4 dny nepít alkohol, neužívat omamné látky a pokud možno se vyhnout i sexu.
Pokud chcete dosáhnout většího účinku, můžete se před obřadem postit. Do potní chýše se vstupuje nalačno nebo jen po lehčím jídle.
Potní chýše se v „našem“ podání může účastnit i žena v menstruačním období – je však potřeba dodržet důležitá opatření a pravidla – proto se prosím zmiňte před obřadem průvodcům.

Jaká je cena?

Potní chýše je především rituál, který jsme převzali a snažíme se ctít jeho pravidla a doporučení a zároveň cítit to co přináší naše doba a její vývoj….Jedním z doporučení, které vnímáme je, že za rituály se neplatí a že hodnotu energie do nich vloženou těmi co nás provázejí umíme ohodnotit sami……. Jak toto přenést do naší doby, kdy hodnotu našeho času určují druzí a často vlastně tu svoji hledáme?…. Proto navrhujeme rozdělit ohodnocení tohoto rituálu dvěma částkami, první, která pokryje naše společné náklady na pronájem místa, dřeva, bylinek, vytvoření a udržování internetových stránek, času na přípravu a dopravu…tedy toho co není moc vidět, ale kdyby nebylo nemůžeme do prostoru přijet. …A druhou část, jak oceňujete naši práci, naše provázení tímto rituálem….možná je to hodnota Vašeho času, který věnujete sami sobě…. A pro ty kteří chtějí přespat, ještě příspěvek prostoru za přespání v jurtě.

První část – náklady …. 900, Kč/účastníka

Druhá část: …ohodnocení Vaší spokojenosti

+ za případné přespání v Jurtě : 250,- Kč/osoba / noc

Přihlášení

Přihlaste se prosím vyplněním formuláře níže.

    Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami.
    Potvrzení rezervace Vám zašleme během krátké doby po odeslání rezervace.