Ivo Tříska

Ivo Tříska

Co napsat o sobě? Myslím, že jsem dlouho procházel životem „standardní“ cestou. Nebyly pro mě připraveny žádné těžké zkoušky v mládí, ani rané dospělosti. S ohledem na mantinely a výzvy, které přede mě kladlo mé zemské znamení, jsem bez problémů ukončoval všechny vzdělávací stupně, prožíval své lásky, svá zklamání, svá vítězství a prohry, alespoň tak jak jsem to v té době cítil a měl. Oženil jsem se a bylo mi dáno mít krásnou dceru a mohl jsem podporovat rodinu svou prací, které bylo čí dám víc… Mohl jsem naplnit tento cyklus a přišly opět otázky, které se objevily v rané dospělosti či mládí: Co dál? Stačí ti to k životu?

V okamžiku, kdy se tyto otázky objevily, jsem si vzpomněl na symboly a znamení, která mě i na té běžné a „standardní“ životní cestě provázela… Třeba kniha, průvodce na cestu do Santiaga de Compostela… Přišel čas a vyřezal jsem si hůl a věděl jsem, že musím jít do Santiaga. Nevěděl jsem jak a kdy, ale věděl jsem, že půjdu, že tam najdu odpovědi…

Prošel jsem před tím konstelacemi, automatickou kresbou, EFT technikou, zkusil a oblíbil si práci s kyvadlem, ale pořád to nebylo ono.

Až jednou v noci, kdy jsem nemohl usnout a samotu noci odháněl poslechem radia, jsem slyšel vyprávění člověka, který líčil, jak chodí s lidmi po lese a povídá si s nimi o životě. Taky říkal, že došel do Santiaga. Hned druhý den jsem se s ním sešel. Byl to pro mě zlom v mé cestě životem, potkal jsem někoho, kdo je o kus dál na svojí cestě a provází i další na té jejich. Nebyly to poučky z knížek, nebyly to rady, byl to příběh, který mě oslovil.

Začal jsem chodit na meditace a pak jsem se po pár měsících přidal ke skupině lidí, kteří měli jít do Santiaga po etapách 7 let s průvodcem. Šel jsem a došel jsem, každý rok kousek k cíli. Každý rok jiný silný zážitek. Do Santiaga došel někdo jiný, než vyšel na cestu, tak jako u mnohých jiných. Každému ta cesta něco přinese, každého změní. Mě změnila hodně. Prožil jsem si pocit, jaké je to plakat bolestí, a taky že jsem si to způsobil jen já sám a rozhodnout se můžu také sám, že to bude jinak. Prošel jsem od pocitu, že pouť musí „bolet“, aby něco otevřela, k tomu, že může být veselá a radostná… je to jen na mně, jako v životě.  Nečetl jsem si o tom, prožil jsem si to a děkuju pouti, nejen za toto.

Kromě pouti do Santiaga jsem prošel v roce 2013 rituálem Hledání vize. Dostal jsem odpovědi na otázky, které jsem si nepokládal. Pochopil jsem a stále se učím přijímat, že ne já určuji, kam mám jít… na cestě abych sledoval ta správná znamení a vyvaroval se těch falešných… a teď jen poznat, která jsou která :-)… V následujícím roce si mě Hledání vize přivolalo jako pomocníka, podporovatele, a od roku 2019 mě cesta posunula do místa v kruhu, které drží energii a záměr celého procesu s respektem k tomu, co při tom může přicházet. 

Při Hledání vize jsem se setkal poprvé i s obřadem potní chýše. Očistným procesem, který čistí zvenku naše tělo potem a otevírá naše hlubší emociální vrstvy v nás.  Obřad může být radostný, přátelský, rituální, ale i útrpný a hodně očistný. Můžeme při něm pocítit velkou úlevu, když už je nám dovoleno symbolicky se znovu narodit, tím, že obřad končí a chýši opouštíme. Může se nám ale také chtít zůstat tam stále, v konejšivém teple a vůni bylin. Je to obřad, který vedeme s Emilem společně či sami již druhým rokem a čím více se ten obřad učíme, tím větší k němu cítím respekt.

Cesta mi otevřela také cit poslouchat a vnímat, který dále rozvíjím na doprovázených poutích, na meditacích i na sdílecích kruzích. Další podrobnosti o mně i zmíněných metodách najdete v delší verzi mého příběhu.

Na mé cestě mi hodně pomohl Jan František Bím, svoji životní cestou a vedením zpovzdálí na té mojí. K rituálu potních chýší a dávným tradicím mě hodně inspiroval Ivo Musil a za mnohé jsem mu tímto vděčen.

Emil Melichar Výborný

Narodil jsem se v Panně roku 77. v Praze. Dle čínského horoskopu jsem had.

Rodiče mi dali jméno Emil a krátce po narození mi začali říkat Melíšku  – odtud moje druhé jméno ;-).

Od dětství mám vřelý vztah k ohni, který se postupem času pozvedl na VZTAH S Ohněm – od roku 2010 jsem začal spolupracovat se šamanem Ivem Musilem při obřadech Potní chýše jako fireman – člověk starající se a pečující o Oheň. Po několika letech se šaman Ivo Musil rozhodl, že nám provázení obřadem potní chýše přenechá.  Stalo se tak koncem roku 2018. Od té doby je s Ivem Třískou vedeme samostatně.

Poprvé v r. 2011 a podruhé r. 2012 jsem prošel vlastním rituálem Hledání vize. O rok později jsem se stal součástí průvodcovského týmu u J. F. Bíma.  Spolu s Ivem Třískou a dalšími schopnými lidmi v týmu jsme během následujících let provedli obřadem Hledání vize mnoho a mnoho lidí.

Celkově jsem pomáhal při více jak 120 potních chýších a cca okolo 20 hledáních vize. Doprovázel a podporoval jsem více než 500 lidí projít oběma rituály.

Věřím v Boha jako zdroj. Vnímám Inteligenci jako entitu. Vím že Universem prostupuje energie, která obsahuje Informaci. Uznávám existenci souběžných a souvislých realit. Uvědomuji si všelijaké bytosti různých kvalit. Zabývám se také energetickým léčením, očišťováním a harmonizací prostor od negativních energií a entit.

Přečíst si můžete také Můj příběh o Vizi.