Potní chýše 12. září (Mokrovraty)

potni chyse

Potní chýše je rituál převzatý od původních obyvatel severní Ameriky. Dokáže být velice silným obřadem čištění na všech úrovních. Pročišťuje tělo, mysl, srdce, duši i ducha. Pomáhá nám se zvědoměním našeho aktuálního stavu i orientací na to, co si do i od života přejeme. Pokud s námi na potní chýši pojedete poprvé, přečtěte si, jak potní chýše probíhá.

Kdy?

V sobotu 12. září od 9:30 hodin. Potní chýše je rituál a neřídí se pevným časovým harmonogramem. Konec očekáváme v pozdních večerních či nočních hodinách.

Kde?

V areálu Lesní školy v Mokrovratech. Místo na mapě je označeno zde. Máme k dispozici zázemí v podobě Jurty (kde se dá ve spacáku přenocovat za 150 Kč).
V lesní školce se ve všední den zdržují děti. Proto jsme k prostoru obzvláště ohledupní a dáváme pozor na čistotu. Ze stejného důvodu není vhodné brát s sebou zvířata, a pokud je s sebou vzít musíte, je lepší je ohlídat a opravdu po nich uklízet…

Co s sebou?

Oblečení do potní chýše: pro muže šortky, bermudy, trenky, případně tričko, pro ženy dlouhé šaty nebo sukně a tričko (zakrytá od ramen pod kolena). Vše z přírodních materiálů, např. bavlna. Hodí se také dva ručníky, jeden do potní chýše a druhý na osušení.
Dále pracovní oblečení, ve kterém můžete pomoci s přípravou dřeva, k ruce může přijít i čelovka, zavírací nůž, miska a hrníček. Pokud budete přespávat karimatka a spacák.
Také pití a lehké jídlo na oběd či svačinu (před obřadem je dobré jíst jen lehce). Po rituálu pak probíhá společná hostina z dobrot, které přivezeme. Vítány jsou ovoce, ořechy nebo něco, co sami připravíme.

Co je ještě dobré vědět?

Pokud trpíte nějakými zdravotními či psychickými problémy, konzultujte s námi prosím svou účast předem.
Před obřadem je dobré po 4 dny nepít alkohol, neužívat omamné látky a pokud možno se vyhnout i sexu.
Pokud chcete dosáhnout většího účinku, můžete se před obřadem postit. Do potní chýše se vstupuje nalačno nebo jen po lehčím jídle.
Potní chýše se v „našem“ podání může účastnit i žena v menstruačním období – je však potřeba dodržet důležitá opatření a pravidla – proto se prosím zmiňte před obřadem průvodcům.

Jaká je cena?

Doporučená cena 1000 Kč/ osoba.
Provozní náklady na jednu potní chýši se pohybují průměrně okolo 5000,- až 6000,- Kč. (Pronájem prostoru. Nákup dřeva, bylinek i pryskyřic. Doprava speciálních kamenů, speciálních firemanů a průvodců. Správa Webu atd.) Doporučená cena NEZAHRNUJE časovou invenci lektorů. Za cokoli, co nám dáte navíc nad doporučenou cenu, budeme vděční. Pokud si takovou částku nemůžete dovolit, začněte s námi o tom komunikovat.

Přihlášení

Tato potní chýše již proběhla. Aktuální plánované akce najdete tady.