Rituál přechodu do nového věku spojený s noční potní chýší

Pokud ještě nejste rozhodnutí, co na Silvestra, a chtěli byste jej strávit bez alkoholu, bez rachejtlí a v napojení na Jednotu, srdečně Vás zveme na tento Rituál přechodu do nového věku s potní chýší.

Potní chýše je rituál převzatý od původních obyvatel severní Ameriky. Dokáže být velice silným obřadem čištění na všech úrovních. Pročišťuje tělo, mysl, srdce, duši i ducha. Pomáhá nám se zvědoměním našeho aktuálního stavu i orientací na to, co si do i od života přejeme. Pokud s námi na potní chýši pojedete poprvé, přečtěte si, jak potní chýše probíhá.

Kdy?

V sobotu 31. prosince od 11 hodin. Během dne budou probíhat rituály a příprava potní chýše, do potní chýše půjdeme ve večerních hodinách, abychom v ní strávili půlnoc. Po potní chýši následuje společná hostina ze všech dobrot, které všichni přivezeme. Konec očekáváme v brzkých ranních hodinách 1. ledna. Odjezd je tedy možný po hostině nebo můžete přespat a zůstat do novoročního poledne.

Kde?

V areálu Lesní školky v Mokrovratech. Místo na mapě je označeno zde. Máme k dispozici zázemí v podobě vytápěné jurty, takže se můžeme podle potřeby ohřát. V jurtě je možné přenocovat ve vlastním spacáku na vlastní karimatce za příspěvek 250 Kč/noc. Pokud budete chtít přespat, dejte nám to prosím vědět předem, kapacita jurty je omezená.
V lesní školce se ve všední den zdržují děti. Proto jsme k prostoru obzvláště ohledupní a dáváme pozor na čistotu. Ze stejného důvodu není vhodné brát s sebou zvířata, a pokud je s sebou vzít musíte, je lepší je ohlídat a opravdu po nich uklízet…

Co s sebou?

Oblečení do potní chýše: pro muže šortky, bermudy, trenky, případně tričko, pro ženy dlouhé šaty nebo sukně a tričko (zakrytá od ramen pod kolena). Vše z přírodních materiálů, např. bavlna. Hodí se také dva ručníky, jeden do potní chýše a druhý na osušení. Pokud nechcete sedět na studené zemi, vezměte si i něco pod sebe.
Dále pracovní oblečení, ve kterém můžete pomoci s přípravou dřeva, k ruce může přijít i čelovka, zavírací nůž, miska a hrníček. Pokud budete přespávat karimatka a spacák.
Také pití a lehké jídlo na oběd či svačinu (před obřadem je dobré jíst jen lehce). Po rituálu pak probíhá společná hostina z dobrot, které přivezeme. Vítány jsou ovoce, ořechy nebo něco, co sami připravíme.  Pravděpodobně bude zamrzlá pumpa a v místě nebude voda, takže si vezměte dostatek vody na čaj, pití a mytí.
Pro jeden z rituálů si každý s sebou přineste talířek nebo misku s oblíbeným jídlem některého ze svých zemřelých předků nebo blízkých, zvláště těch, ke kterým jste nenašli cestu za jejich života.

Co je ještě dobré vědět?

Pokud trpíte nějakými zdravotními či psychickými problémy, konzultujte s námi prosím svou účast předem.
Před obřadem je dobré po 4 dny nepít alkohol, neužívat omamné látky a pokud možno se vyhnout i sexu.
Pokud chcete dosáhnout většího účinku, můžete se před obřadem postit. Do potní chýše se vstupuje nalačno nebo jen po lehčím jídle.
Potní chýše se v „našem“ podání může účastnit i žena v menstruačním období – je však potřeba dodržet důležitá opatření a pravidla – proto se prosím zmiňte před obřadem průvodcům.

Jaká je cena?

Potní chýše je především rituál, který jsme převzali a snažíme se ctít jeho pravidla a doporučení a zároveň cítit to co přináší naše doba a její vývoj….Jedním z doporučení, které vnímáme je, že za rituály se neplatí a že hodnotu energie do nich vloženou těmi co nás provázejí umíme ohodnotit sami……. Jak toto přenést do naší doby, kdy hodnotu našeho času určují druzí a často vlastně tu svoji hledáme?…. Proto navrhujeme rozdělit ohodnocení tohoto rituálu dvěma částkami, první, která pokryje naše společné náklady na pronájem místa, dřeva, bylinek, vytvoření a udržování internetových stránek, času na přípravu a dopravu…tedy toho co není moc vidět, ale kdyby nebylo nemůžeme do prostoru přijet. …A druhou část, jak oceňujete naši práci, naše provázení tímto rituálem….možná je to hodnota Vašeho času, který věnujete sami sobě…. A pro ty kteří chtějí přespat, ještě příspěvek prostoru za přespání v jurtě.

První část – náklady …. 900, Kč/účastníka

Druhá část: …ohodnocení Vaší spokojenosti

+ za případné přespání v Jurtě : 250,- Kč/osoba / noc

Přihlášení

Přihlaste se prosím vyplněním registračního formuláře na stránkách samani.cz. Tlačítko vás přesměruje na stránku akce.