Velikonoční potní chýše 15. dubna

typi Zuckeruv mlyn

Potní chýše je rituál převzatý od původních obyvatel severní Ameriky. Dokáže být velice silným obřadem čištění na všech úrovních. Pročišťuje tělo, mysl, srdce, duši i ducha. Pomáhá nám se zvědoměním našeho aktuálního stavu i orientací na to, co si do i od života přejeme. Pokud s námi na potní chýši pojedete poprvé, přečtěte si, jak potní chýše probíhá.

Velkou noc z pátku 15. 4. na sobotu 16.4. oslavíme v Zuckerově mlýně rituálem potní chýše. Velký pátek – pátek před Velikonoční nedělí – je v lidových tradicích spojován s magickými silami. V tento den se měly otevírat hory, které vydávaly poklady. Pojďme tedy i my otevřít svá nitra v potní chýši, aby vydala naše vnitřní poklady.

Začneme rituálním zakončením toho starého – rozebereme starou potní chýši, a během pátku pak postavíme novou. Do té půjdeme v noci na sobotu před svítáním, abychom do nového dne a nového období jarní plodnosti a hojnosti vstoupili řádně očištěni a v souladu s Jednotou:-)

Kdy?

V Zuckerově mlýně je možný příjezd už ve čtvrtek 14. dubna od 10 hodin, nejpozději do pátečních 10 hodin. Ve čtvrtek se můžete seznámit s místem, pobýt v přírodě a pomoci s přípravou tábora. Protože je letos potřeba postavit novou chýši, což zabere hodně času, moc prosím, abyste – kdo můžete – přijeli už ve čtvrtek dopoledne. Dokud nebude postavená, nemůže proběhnout rituál. Během pátku pak chýši dostavíme a připravíme a ráno před svítáním do ní půjdeme.

Kde?

Na krásném místě v přírodě v bývalém Zuckerově Mlýně (Bezvěrov, okr. Plzeň sever). Místo na mapě je označeno zde. Máme k dispozici zázemí v podobě malého dřevěného srubu, venkovní jídelny a týpí.
Pár fotografií z areálu najdete ve fotogalerii níže.

Co s sebou?

Oblečení do potní chýše: pro muže šortky, bermudy, trenky, případně tričko, pro ženy dlouhé šaty nebo sukně a tričko (zakrytá od ramen pod kolena). Vše z přírodních materiálů, např. bavlna. Hodí se také dva ručníky, jeden do potní chýše a druhý na osušení.
Dále pracovní oblečení, ve kterém můžete pomoci s přípravou dřeva, k ruce může přijít i čelovka, zavírací nůž, miska a hrníček. Pokud budete přespávat karimatka a spacák.
Také pití a lehké jídlo na oběd či svačinu (před obřadem je dobré jíst jen lehce). Po rituálu pak probíhá společná hostina z dobrot, které přivezeme. Vítány jsou ovoce, ořechy nebo něco, co sami připravíme.

Co je ještě dobré vědět?

Pokud trpíte nějakými zdravotními či psychickými problémy, konzultujte s námi prosím svou účast předem.
Před obřadem je dobré po 4 dny nepít alkohol, neužívat omamné látky a pokud možno se vyhnout i sexu.
Pokud chcete dosáhnout většího účinku, můžete se před obřadem postit. Do potní chýše se vstupuje nalačno nebo jen po lehčím jídle.
Potní chýše se v „našem“ podání může účastnit i žena v menstruačním období – je však potřeba dodržet důležitá opatření a pravidla – proto se prosím zmiňte před obřadem průvodcům.

Jaká je cena?

400Kč (jídlo + pobyt včetně možného noclehu), děti a mládež do 15 let 200 Kč, do 5 let zdarma, přiložení rukou k dílu + dobrovolný dar za potní chýši.

Přihlášení

Přihlašte se prosím vyplněním formuláře níže.

    Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami.
    Potvrzení rezervace Vám zašleme během krátké doby po odeslání rezervace.